Historie skupiny

Skupina Micash vznikla vlastně náhodou …. hráč na basovou kytaru Lojza Matěj utrpěl v březnu 2016 úraz levé ruky. Po operaci a následné rekonvalescenci požádal svého kamaráda Standu Vlka o možnost společně si zahrát a pomalu zápěstí rozcvičit. Na prvním setkání se potkáváme rovněž s hráčem na banjo Honzou Holpuchem a začínáme zkoušet.

Po nějakém čase jsme zjistili, že nám chybí někdo, kdo umí dobře zpívat a současně nás doplní po muzikantské stránce. Na scéně se objevuje Míša Krumpová, která kromě zpěvu současně hraje na kytaru, flétny a klarinet.

Kapela začíná zkoušet ve Štedrákové Lhotě, a to hlavně country a bluegrass.

Naše první vystoupení v říjnu 2017 v Račím údolí bylo úspěšné. Kapela začíná vystupovat pod názvem Micash. Pro mnoho lidí je tento název nečitelný, přitom tak jednoduchý. Název Micash je složen z počátečních písmen jednotlivých členů kapely, přičemž zpěvačka má výsadní postavení :

MIC – Míša K(c)rumpová, A – Alois (Matěj), S – Standa (Vlk), H – Honza (Holpuch).

Jak to už v životě bývá, po několika vystoupeních kapelu opouští Honza Holpuch. Poslední společné vystoupení bylo v červnu 2018 shodou okolností znovu v Račím údolí.

Kapela tedy pokračuje bez Honzy a kromě country a bluegrassu začíná hrát světové evergreeny, swing a populární hudbu.

Další a zároveň poslední změna nastala v lednu 2020, kdy se k nám připojuje Radek Jandík, hráč na bicí nástroje, který současně zajišťuje pro kapelu ozvučení a osvětlení.

Stávající sestava :

Míša Krumpová – zpěv, kytara, flétny, klarinet
Standa Vlk – kytara, zpěv, kapelník
Lojza Matěj – basová kytara, zpěv
Radek Jandík – bicí nástroje, zvuk, osvětlení